Pobrežie Costa Blanca

Najväčším lákadlom pobrežia Costa Blanca sú tiahnuce sa široké piesočné pláže a vynikajúce počasie – viac ako 300 slnečných dní v roku.

Kontrasty k dlhým lemujúcim plážam tvoria moderné mestá, turistické centrá, tradičné dedinky, skalnaté útesy, neďaleké pohoria, čiže návštevníci si dosýta užijú rôznorodosť a pestrosť tejto oblasti.

V okolí Alicante sú upravené pláže Postiguet či San Juan považované za jedny z najkrajších. Na severe nájdete menej komerčné naturálne, skalnaté pláže s malými romantickými zátokami. Naopak na juhu Vás privítajú dlhé pláže a rozvinuté turistické strediská.

Počasie

Hlavnou dovolenkovou sezónou oblasti je jún až september, denné teploty vtedy prevyšujú 30°C a v noci nezvyknú klesnúť pod 20°C. V mori sa však pohodlne okúpete od mája až do začiatku novembra.

Stráviť Vianoce, Silvestra alebo zimné prázdniny pri mori je zážitkom pre celú rodinu! Chladnejšie mesiace, kedy sa denná teplota pohybuje v priemere 20°C sa dajú využiť na turistiku, cyklistiku či golf alebo spoznávanie vnútrozemia. Preto je španielske pobrežie Costa Blanca zaujímavé aj počas zimného obdobia. Veď si predstavte, že na Slovensku panujú mínusové teploty a Vy sa pohodlne bicyklujete alebo prechádzate len tak bez vetrovky.

Už v marci sa nočné teploty pohybujú okolo 15°C a denné dosahujú 30°C. V máji na pobreží Costa Blanca už začína klasický letný dovolenkový režim.

Doprava

Let z Bratislavy či Viedne do mesta Alicante trvá približne 2,5 hodiny a lieta sa trikrát do týždňa. Ceny leteniek sú rôzne, väčšinou od 70 eur do 200 eur. Keďže sa letisko nachádza približne v strede pobrežia Costa Blanca, Vaša cesta do cieľa na mieste už nepotrvá viac ako hodinu.

Ak Vám lietanie nevyhovuje, nie je problém pricestovať sem aj autom. Čistý čas cesty je 24 hodín, čo sa dá so striedaním vodičov alebo prestávkou na prespanie pohodlne zvládnuť.

Na mieste môžete využiť cenovo priaznivú požičovňu áut alebo hromadnú dopravu. V samotnej oblasti sa dá cestovať aj vlakmi alebo autobusmi a užiť si nielen výhľady na more, ale vo vnútrozemí aj na plantáže citrónovníkov, pomarančovníkov či olivovníkov.

Šport

Turistika a cyklistika tu letí skôr v chladnejších mesiacoch. Ideálne podmienky tu majú rodiny s deťmi, hornatý terén praje profesionálnejším cyklistom, ktorí vyhľadávajú túto oblasť na zimný tréning, keď sa teploty na Slovensku pohybujú v mínusoch.

Španieli cyklotrasy neustále rozširujú, čiže cykloponuka sa rozrastá. Požičovne okrem klasickým bicyklov, ponúkajú aj elektrobiky, aby aj menej zdatní športovci mohli zdolať vyššie kopce, odkiaľ sú nádherné výhľady.

Costa Blanca predstavuje raj pre golfistov – 15 osemjamkových ihrísk. Niektoré hostia aj veľké svetové turnaje.

Príroda a atrakcie

Miestnu flóru a faunu si najlepšie užijete v národných parkoch a chránených oblastiach. Napríklad v parku El Hondo môžete obdivovať vtáky – plameniaky a ďalšie exotické druhy. V Las Salinas de Santa Pola vás prekvapia soľné pláne, ktoré tu fungujú už od 19.storočia.V blízkosti rieky Algar sa schladíte pri kaskádovitých vodopádoch a ak sa radi potápate, nevynechajte morskú rezerváciu alebo šnorchlovanie na ostrove Tabarca.

Za dobrodružstvom sa vyberte do vodných jaskýň, divokých kaňonov alebo do vzduchu na let balónom. Je tu všetko! Oplatí sa objavovať aj vo vnútrozemí, kde sa turistický ruch utíši a nájdete tu pevnosti, hrady, vidiecke dedinky ale aj väčšie mestá s múzeami, kostolmi či bazilikami.

A keď opäť zatúžite po klasických dovolenkových radovánkach, zamierte do zábavných parkov Aqualandia, Mundomar či Terra Mitica.

Gastrónomia

V Španielsku sa najedia nielen oči, ale na svoje si prídu aj chuťové bunky. Španielska gastronómia je fenomenálna a špecifická.

Jedálne lístky odrážajú more i slnko – ryby, morské plody, chutná zelenina, šťavnaté dozreté ovocie. Na svoje si príde každý!

Najzaujímavejšie lokality
na kúpu nehnuteľnosti
na Costa Blanca

Alicante

Alicante

Hlavným dopravným i administratívnym mestom je Alicante. Nachádza sa v strede pobrežia Costa Blanca a má viac ako 200-tisíc obyvateľov. Deväť kilometrov západne od centra je medzinárodné letisko. Žije prevažne z turistického ruchu a je východiskovým bodom na trajekty smerujúce na Baleárske ostrovy i do Alžírska. V meste funguje električková doprava. Keďže sa tu nachádzajú viaceré piesočnaté pláže, ide o príjemnú destináciu na strávenie letnej dovolenky v meste a zároveň pri mori.

Odporúčanie realitného makléra:
Alicante má peknú ikonicku promenádu a historickú časť mesta, ktorá pokračuje až po hrad Santa Barbara, kde sa môžete túlať hodiny. Mesto ponúka bohatý a zaujímavý nočný život, ktorý nádete najmä v prístave, alebo na pomedzi historickej a modernej časti mesta. Alicante je určené ľuďom, ktorí vyhľadávajú a milujú ruch veľkých miest so všetkým čo k tomu patrí.


Ponuky z Alicante
Torrevieja

Kedysi iba rybárska osada, kde dominovala ťažba soli, dnes ide o dovolenkovú destináciu, v ktorej sa v lete znásobí počet obyvateľov až päťnásobne. Toto prístavné mesto sa nachádza 50 km južne od Alicante. Láka najmä prírodným parkom Lagunas de La Mata y Torrevieja – výnimočná lagúna so slanou vodou vytvára špecifickú mikroklímu, ktorá je veľmi prospešná pre zdravie a preto ju odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Odporúčanie realitného makléra:
Torrevieja je kontaktné mesto v južnej časti Costa Blanca. Typické španielske mesto ktoré ponúka priestor a všetok komfort a štandard pre život a voľnočasové aktivity. Ochutnajte vynikajúcu gastronómiu, navštívte viaceré populárne mestské pláže, nevynechajte každotýždenný piatkový mestský trh kam chodia všetci.


Ponuky z Torrevieja
La Mata

Neďaleko Torrevieja sa nachádza La Mata, ktorá je považovaná za jej predmestie. Vyhľadávajú ju Briti, Nemci i severania pre jej typický charakter a španielsky šarm. Nenájdete tu veľké hotelové komplexy ani výškové budovy, ale zato 2,5 kilometra dlhé pieskové pláže. Chránená oblasť okolo lagúny La Mata vás dostane množstvom vtákov, zaujímavých rastlín a celkovým prírodným bohatstvom. Viete ju navštíviť pešo, na bicykli alebo absolvovať vinársku trasu.

Odporúčanie realitného makléra:
La Mata je vlastne Severná časť Torrevieja. La Mata má nádherné pieskové pláže a piesočné duny ktoré pokračujú až do Guardamar dal Segura. Je to také dovolenkové mestečko, vhodné hlavne pre tých čo chcú mať kľud od ruchu veľkomesta.


Ponuky z La Mata
Benidorm

Asi 40 kilometrov severne od mesta Alicante nájdete Benidorm. Vidiecka obec sa zmenila na turistické mesto s hotelmi, mrakodrapmi i obchodnými centrami. Dominantou je najvyššia budova v krajine Il Tempo, ktorá sa týči až do výšky 200 metrov. Panorámu podobnú tej newyorkskej vytvára viac ako 300 budov vyšších ako 35 metrov. Všetko je tu orientované predovšetkým na turizmus. Niet divu. Veď v lete sa tu nepohybuje zvyčajných 70-tisíc obyvateľov, ale až 300-tisíc.

Odporúčanie realitného makléra:
Kozmopolitné mesto z historickým centrom ktoré prezývajú aj New York Európy. Dve krásne pláže viac ako 5km dlhé lemujú bary a reštaurácie. V dostupnosti sú aj zábavne parky, golfove ihriska a veľa športového vyžitia.


Ponuky z Benidormu
La Vila Joiosa

Čokoláda a cestovný ruch dominujú mestečku La Vila Joiosa. V preklade to znamená radostné mesto, ale domáci ho skracujú iba na La Vila. Nájdete ho medzi Benidormom a Alicente (32 km). Tri kilometre pláží, rieka Amadorio i sakrálne pamiatky lákajú veľa turistov, ale celkovo ide skôr o pokojnejšiu destináciu ako Benidorm či Torrevieja.

Odporúčanie realitného makléra:
Villajoyosa je príjemné mestečko v susedstve Benidormu. Prekvapí Vás malebnými farebnými domčekmi pri peknej centrálnej pláži. Ďalšie pekné pláže sa nachádzajú do 3 km od centra Villajoyosi, pričom každá prekvapí niečím iným.


Ponuky z La Vila Joiosa
Playa San Juan

Severne od Alicante Vás prekvapí najkrajšia piesočnatá pláž lokality Costa Blanca, ktorá ponúka veľa aktivít – vonkajšie telocvične priamo na pláži, futbalové i volejbalové ihriská, vodné športy a mnoho ďalšieho. Nechýbajú typické bary a reštaurácie. Keďže tu stretnete viac miestnych obyvateľov ako turistov, lokalita pôsobí menej komerčne a viac autenticky. Piesková pláž sa odtiaľto ťahá niekoľko kilometrov až po Cabo de la Huerta.

Odporúčanie realitného makléra:
Playa San Juan je skoro 7 km dlhá pláž len kúsok od Alicante. Patrí medzi najkrajšie pláže Costa Blanca. Je spojená električkovou traťou medzi Alicante a Benidormom. Cez týždeň kľud, cez víkend ruch - to je tá pravá definícia tejto časti pobrežia. Svetoznáme golfové ihrisko je v blízkom dosahu.


Ponuky z Playa San Juan
Guardamar del Segura

Guardamar del Segura sa nachádza 25 km južne od medzinárodného letiska Alicante. Je tu naozaj teplé more vhodné na vodné športy ale aj veľa turistických chodníkov, ktorými sa dostanete do zaujímavých oblastí. Až 80% tohto územia je označená ako chránené, lebo na dunách, ktoré lemujú vyše 10 km piesočnatých pláží je vysadených až 800 hektárov stredomorského lesa. Z okolitých vrcholkov pohoria sú nádherné výhľady nielen na more, ale aj na rieku Segura. V ústí rieky do mora je prístavný jachtársky klub i menší rybársky prístav. V neďalekej lagúne slaného jazera sídlia migrujúce vtáky a nachádza sa tu unikátna fauna a flóra. Na svoje si prídu golfisti, cyklisti aj milovníci kultúry a histórie.

Odporúčanie realitného makléra:
Guardamar del Segura - mestečko, ktoré si veľmi rýchlo obľúbite. Na severe prístav a duny, ďalej pekné upravované pláže a promenády a na juhu prírodný park ktorý pokračuje až do La Mata. Tri veľké mestské parky ponúkajú naozaj široké športové možnosti, ktoré zvládnu aj ľudia v pokročilom veku. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a harmóniu.


Ponuky z Guardamar del Segura
Gran Alacant

Len 15 minút autom z letiska južne od Alicante nájdete oblasť Gran Alacant. Žije tu 10-tisíc obyvateľov, prevažne turistov zo severnej Európy, ktorí tu našli svoj španielsky domov, pretože oblasť ponúka viacero tichých a príjemných mikrolokalít. Zlatý piesok, duny, príjemný vetrík, tyrkysové more, vlny a výhľady na okolitú prírodu, ale aj soľné pláne, windsurfing, nákupné centrá s obchodmi, reštaurácie. Toto všetko robí z Gran Alacant perfektné miesto na dovolenku i dlhší pobyt. Odporúčame aj výlet na neďaleký ostrov Tabarca, ktorý bol vyhlásený za chránenú morskú rezerváciu. Jeho unikátna fauna a flóra sú rajom aj pre potápačov.

Odporúčanie realitného makléra:
Gran Alacant je špecifické mestečko s úžasnými výhľadmi na more a Alicante. Nachádza sa iba 5 km od letiska a má všetko čo potrebujete, ak si kúpite nehnuteľnosť v Španielsku.


Ponuky z Gran Alacant

Neviete, ktorá lokalita je pre Vás vhodná? Neváhajte a kontaktujte nás. Poradíme Vám, alebo rovno aj ukážeme a prevedieme celou oblasťou Costa Blanca. Raz zažiť je viac ako 100 krát počuť. Napíšte nám a my Vás budeme spätne kontaktovať.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.